17/12/2015

The reality of fiction

The world of social media has taken control of our world. Facebook, Twitter, Instagram, blogs and other Tumblers. People who aren't active on these networks, become strange, unfashionable, "out of date" for us. Hello, we live in XXI century, it's normal that the Internet is becoming a part of our lives. No, this isn't normal, because we don't even know that it's no longer just a part of life. You didn't even look around, and the Internet took over your life. Ask yourself honestly, how much time do you spend  on the computer every day? How much time do you spend sharing your content on social networks? Desire to share visual display online enslaved our lives so much that instead of enjoying the beauty of the world, we take photos and in a jiffy boast of them on the Internet.Świat social mediów na dobre zawładnął naszym światem. Facebook, Twitter, Instagram, blogi i inne Tumblery. Ludzie nie działający na tych portalach stają się dla nas dziwni, niemodni, "nie na czasie". Halo, mamy XXI w., przecież to normalne, że Internet staje się częścią naszego życia. Nie, to nie jest normalne, bo sami nawet nie wiecie, że to nie jest już część życia. Nawet się nie obejrzycie, a Internet zawładnie Waszym życiem. Odpowiedz sobie szczerze, ile czasu spędzasz codziennie na komputerze? Ile czasu poświęcasz na udostępnianie treści na portalach społecznościowych? Chęć dzielenia się wrażeniami estetycznymi online tak zniewoliła nasze życie, że zamiast podziwiać piękno świata, my "cykamy" jak najwięcej "fotek" i migiem chwalimy się nimi w Internecie. 

Someone may ask, what's wrong with it. Nothing, until the Internet is a kind of inspiration for you to transfer ideas from web to everyday reality. But the dangerous signals occur when our actions are guided by social media. I caught myself many times on thinking how to take the best photo of something for Instagram, instead of enjoying it. The fact that I have the most beautiful picture in the world is nothing, if I have no real memories of it.Ktoś mógłby zapytać, co w tym złego? Nic dopóki Internet służy Ci jako swoista inspiracja, do przenoszenie pomysłów z internetowej do codziennej rzeczywistości. Ale groźne sygnały pojawiają się wtedy, gdy nasze działania są podporządkowane social mediom. Sama wiele razy przyłapałam się na tym, że zamiast cieszyć się z czegoś, myślałam już, jak to najlepiej uwiecznić, żeby świetnie sprzedało się na np. Instagramie. Co z tego, że mam najpiękniejsze zdjęcie świata, jeśli nie mam prawdziwych wspomnień z danej chwili?

Our society has a tendency to idealize other people and their lives. I can this relate this to my fascination of one couple, which probably most of you know- Alexis Ren and Jay Alvarrez. I followed them on the Instagram, You Tube, and any other websites. I was literally charmed by the life they have, or rather the live they show the entire world. Endless summer, travels, adventures, jumping with a parachute, the whole day on the beach and surfing and, above all, their always perfect love! Ah, wonderful life, like a fairy tale, don't you think so? Well, like a fairy tale. I've recently had a lot of reflections about this topic. Nobody's life is perfect, and what the social media show it's an outright lie. I can have the worst day of my life, but dress up the most beautifuly in the world, smile for pictures, put them on Instagram, add a description "the best day of my life" and no one will know that in fact I feel horrible. Alexis and Jay are ordinary people who simply with an idea for their image have became famous. Thoughtless trust in what we see, can often be painful.Nasze społeczeństwo ma tendencje do idealizowania innych ludzi i ich życia. Sama mogę to odnieść do mojej fascynacji parą, którą pewnie większość z Was co najmniej kojarzy- Alexis Ren i Jaya Alvarreza. Śledziłam ich na ig, yt, i wszelkich innych portalach. Byłam dosłownie oczarowana życiem, jakie prowadzą, a właściwie życiem, które pokazują całemu światu. Wieczne wakacje, podróże, skoki ze spadochronu, całe dnie na plaży i surfowanie, a przede wszystkim ich zawsze idealna miłość! Ach, wspaniałe życie, jak z bajki, nieprawdaż? No właśnie, jak z bajki. Naszło mnie niedawno wiele refleksji na ten temat. Niczyje życie nie jest idealne, a to co pokazują social media, to zwykłe kłamstwo. Mogę mieć najgorszy dzień życia, ale ubrać się najpiękniej na świecie, uśmiechnąć się do zdjęcia, wrzucić je na ig, dodać opis "the best day of my life" i nikt nie będzie wiedział, że tak naprawdę czuję się beznadziejnie. Alexis i Jay to zwykli ludzie, którzy z pomysłem na swój wizerunek trafili w dziesiątkę i świetnie się teraz sprzedają, a ślepa ufność w to co widzimy, może często okazać się bolesna. 
I don't encourage you to pull out Internet cables or crash a router, because I'd simply be a hypocrite. Social networking sites, despite of their fake, still allow us to get a wide range of audience / readers, so I believe that my little, personal mission is to create this true part of the Internet (if such can exist). I've never pretent someone else on the blog or Instagram , and I encourage you to do the same! There is nothing more beautiful than real us and no invented reality won't compensate us a normal life. We don't need to show the idealized images to be truly beautiful, because what  is really important is who we are inside. Online life  is no life, so instead of admiring someone else's life and feeling sorry for your own, take fate into your own hands and start to LIVE.Nie zachęcam Was tutaj do wyrwania kabli Internetowych i rozwalenia rutera, bo byłabym zwykłą hipokrytką. Portale społecznościowe, mimo swojego zakłamania, pozwalają jednak zdobyć szerokie grono widzów/czytelników, dlatego za moją małą osobistą misję uważam kreowanie tej prawdziwej części internetu (o ile taka może istnieć). Na blogu czy Instagramie nigdy nie udaję kogoś innego i zachęcam Was do tego samego! Nie ma nic piękniejszego niż prawdziwi my i żadna zmyślona rzeczywistość nie zrekompensuje nam normalnego życia. Nie musimy wstawiać wyidealizowanych zdjęć, by być naprawdę piękni, bo liczy się to, co nosimy w sobie. Życie online, to nie życie, więc zamiast podziwiać cudze życie i użalać się nad własnym, weź los w swoje ręce i zacznij ŻYĆ

26 comments:

 1. Wspaniały post! Oby dotarł do jak największej grupy społecznej aby mogła się ogarnąć..
  Kiedyś wyglądało wszystko inaczej, pamiętam te czasy gdy byłam mała i każdy wolny czas poświęcało się na zabawę i spotkania ze znajomymi.. A teraz te spotkania są ale niestety tylko na fejsie..
  Chylę czoła za prowadzenie bloga w dwóch językach :)

  http://ilonakasprzycka.blogspot.com/

  ReplyDelete
 2. Zgadzam się z Twoim stanowiskiem i wydaje mi się, że wszystko jest dla ludzi, byle z umiarem!
  pozdrawiam!

  LA DECADENCE

  ReplyDelete
 3. Cudowny post. Zgadzam się z tobą, to co internet zrobił z tak wielką ilością osób jest przerażające.

  crejzzzooll.blogspot.com

  ReplyDelete
 4. Zgadzam się w 100% z Tobą, niektórzy też potem marudzą, że ich życie jest takie nudne :)
  Bardzo ciekawie piszesz i super prowadzisz blog :)
  http://my-natalias-place.blogspot.com/

  ReplyDelete
 5. Właśnie ostatnio o tym myślałam, kiedy oglądałam czyjś koncert i w górze było tysiące telefonów. Ludzie nawet nie potrafią cieszyć się chwilą.
  ❤ blog

  ReplyDelete
 6. Zgadzam się jak najbardziej z każdym faktem, który tu przedstawiłaś. To, co najbardziej mnie denerwuje to fakt, że przykładowo teraz na przerwach w szkole nie mogę porozmawiać ze znajomymi, bo wszyscy są zajęci telefonami, najchętniej wyrwałabym im wtedy telefony z rąk :)

  Pozdrawiam,
  julalula.blogspot.com

  ReplyDelete
 7. Rewelacyjnie to wszystko ujęłaś!

  ReplyDelete
 8. Wszystkiego z umiarem - zgadzam się :)Obserwuję :)

  ReplyDelete
 9. Dobrze, że poruszyłaś taki temat.. Niestety, internet zabiera nam zbyt dużo czasu

  ReplyDelete
 10. Bardzo mądry post, fajnie, że wpadłaś na pomysł żeby tu o tym napisać :)
  Obserwuję
  Mój blog : klaudiapp.blogspot.com

  ReplyDelete
 11. Bardzo potrzebny i mądry post ;)

  Śliczny wygląd bloga.
  Mój blog KLIK

  ReplyDelete
 12. Świetnie napisane! Wszystko dla człowieka, byle z umiarem :)
  Mój Blog - klik!

  ReplyDelete
 13. Świetny blog, pozdrawiam.Zapraszam również do mnie http://zuzannafoto.blogspot.com/

  ReplyDelete
 14. awesome post!
  http://fridaynightstyle.com/

  ReplyDelete
 15. mega design, zdjęcia, wpisy , wszytsko , obserwuję!
  by-vanys.blogspot.com

  ReplyDelete
 16. Fajnie się czytało :)
  W wolnej chwili zapraszam do mnie
  http://malwinabeczek.blogspot.com/
  Blog się spodoba? Zaobserwuj!

  ReplyDelete
 17. No nie powiem sporo czasu spędzam przed komputerem ale jednak prowadząc bloga staram się być osobą szczerą i aby to niezawładnęło do końca moim życiem.

  sushi-natka.blogspot.com

  ReplyDelete
 18. Post jak najbardziej przypadł mi do gustu. :D Ogólnie świetny blog. Obserwuję i liczę na to samo z twojej strony. :D
  Pozdrawiam cieplutko. :)
  Zapraszam do siebie. ♥
  Jak mój blog Ci się spodoba, to zapraszam do dołączenia do grona moich obserwujących. ♥
  Blog - KLIK

  ReplyDelete
 19. Wow, masz całkowita racę ) trafił do mnie ten post :) masz dużo racji
  http://onlydreams8.blogspot.com/

  ReplyDelete
 20. Wesołych Świąt ! :* .
  Obserwujemy ? :)
  http://bedifferent-ania.blogspot.com/

  ReplyDelete
 21. Niestety wiele osób za bardzo żyje tym życiem online, wierzy w ideały, które są w nim pokazywane i popada w kompleksy. Wszystko jest dobre, jednak z umiarem, tego się trzymajmy.

  ReplyDelete
 22. Hej! ♥ Organizuję rozdanie na blogu - nagrody są świetne a zasady banalne. Jeśli byś miała chwilkę wolnego czasu, zajrzyj może akurat ci się spodoba i weźmiesz udział. Zachęcam, bo na prawdę warto! Pozdrawiam :)
  http://dariaa-blog.blogspot.com/2015/12/rozdanie.html

  ReplyDelete
 23. o tak, nie warto zmieniać siebie i pokazywać w internecie siebie takich, jakimi nie jesteśmy ;)
  blog: optymistka.

  ReplyDelete
 24. Świetny post, wszystko jest okey, o ile jest z umiarem, który dla każdego może być inne
  Nowy post, serdecznie zapraszam

  Odbicie lustra…

  ReplyDelete