08/10/2016

Wady zamieniam na dumę


Czy już naprawdę nie potrafimy nic samodzielnie zrobić bez wysłuchiwania cudzych rad i poleceń? Istnieje jeszcze jakaś dziedzina życia, o której nie napisano poradnika? W tym całym świecie portali społecznościowych, kolorowych gazetek i wiecznej reklamy ktoś ciągle próbuje narzucać nam jak powinno wyglądać nasze życie. W co się ubrać w tym sezonie w zależności od naszego typu urody, jak urządzić mieszkanie według feng srui, co zjeść na obiad powie Ci prezenterka telewizji śniadaniowej albo w najgorszym wypadku horoskop. Naokoło nas wciąż propagowane są niepotrzebne wzorce, za którymi nieświadomie gonimy. Nie da się jeść codziennie fit posiłków, najlepiej każdego dnia o tej samej porze albo wyglądać perfekcyjnie od stóp do głów, czy nosić fryzurę i makijaż idealnie dopasowany do kształtu twarzy. Może ja lubię jeść frytki w środku nocy albo zwyczajnie pójść na zakupy w dresie i brudnych butach, a w domu zostawić nieumyte naczynia?! Środki masowego przekazu 24/7 dyktują nam jak mamy żyć (dzięki Bogu nikt jeszcze nie powiedział mi, jak mam srać) ale to pół biedy. Najgorsze, że my- biedni, nieświadomi odbiorcy- próbujemy dążyć do tej szeroko głoszonej perfekcji, która w rzeczywistości jest niemożliwa do osiągnięcia. Tak łatwo dajemy się złapać w pułapkę, wpadamy w błędne koło,  z którego nie sposób się potem wydostać. Człowiek to nie podręcznikowa maszyna, którą da się zaprogramować, a mimo to znajdą się miliony, które będą marzyć o właśnie takiej wyidealizowanej, funkcjonującej jak najlepszy mechanizm wizji życia. To nawet nie jest życie, tylko jego sztuczna imitacja (a chyba nikt z Was nie lubi podróbek?). Ja wolę oryginał. Oryginał siebie, własnego charakteru i własnych prawdziwych potrzeb czy pragnień. To wady sprawiają, że jestem sobą i nadają pełną formę mojej osobowości. Bo nie liczy się to, co robimy perfekcyjnie, ale właśnie cały sęk w tym, jakie popełniamy błędy.

KMX shirt / suspenders from a local shop / CLUSE watch

21 comments:

 1. Określenie oryginału jako siebie jest bardzo trafne. Bo w końcu wszyscy są inni chociażby ze względu na kolor skóry, kształt twarzy czy ogólnej postaci. Zdjęcia są prześliczne! Twoje poczynania na blogu obserwuje od niedawna, ale widać, że masz talent do tego. :)

  WWW.PIANKAOFSTYLE.PL-KLIK!

  ReplyDelete
 2. Łał! Ale prześliczne zdjęcia mają w sobie taki klimat. Cudowne
  Zgadzam się całkowicie z tym postem. Ludzie kierują się innymi, albo kierują się tym co jest napisane w internecie. Zyjmy po swojemu jedzmy frytki w nocy róbmy po prostu tak jak nam pasuje i podejmujmy takie decyzje jakie wydają się nam słusze, a nie takie jakie wyczytaliśmy w jakim poradniku

  ReplyDelete
 3. Kochana cudownie to napisałaś! A zdjęcia są prześliczne <3

  ReplyDelete
 4. dobrze napisana notka, zgadzam się z tobą! Nie warto się kierować zdaniem innych. Trzeba żyć według własnych zasad. Śliczne zdjęcia, a ten zegarek jest niesamowity !

  ZAPRASZAM NA MÓJ BLOG http://www.zoozelooveblog.blogspot.com

  ReplyDelete
 5. Wow, świetny post! Dałaś mi do myślenia. Zdjęcia są rewelacyjne! Masz śliczne włosy! :)
  Pozdrawiam!
  HIMARLENA.BLOGSPOT.COM/KLIK

  ReplyDelete
 6. Masz rację. Nigdy jeszcze w ten sposób nie patrzyłam na to wszystko. Tak na prawdę na każdym kroku mamy rady i dobre słowa innych osób, które mówią jak mamy żyć. Ćwiczyć, wstawać prawą nogą (bo czemu nie lewą), jeść, oddychać... Bez sensu. Świetnie to opisałaś. Warto być sobą, bo nikogo takiego jak my nie ma na świecie, drugiej kopii. Jesteśmy oryginalni dzięki naszym wadom i zaletom. Nie możemy nie mieć nagle wad.

  Tak Po Prostu BLOG

  ReplyDelete
 7. Myślę, że człowiek dość ogarnięty wie, jak postępować i nie potrzebuje do tego durnych rad. Źle jest, że nie tylko media nakręcają tą spiralę ideału, a spory udział w tym może mieć również rodzina.

  ReplyDelete
 8. cudowne zdjęcia, cudowny nagłówek- zakochałam się w wyglądzie bloga jak i w jakości Twoich wpisów :)

  Zapraszam na nowy post: kayleenbeauty.blogspot.com

  ReplyDelete
 9. Świetny blog! <3 Aż zaobserwowałam!
  Ostatnie zdania posta szczególnie mnie dotknęły. Bo właśnie, gdybyśmy byli perfekcyjni, ten świat byłby nudny. A tak zawsze mamy nad czym pracować, stawać się lepszymi, szukać nowych celów do zrealizowania i błędów do poprawienia :)
  Pozdrawiam cieplutko :*
  Lina Nastya
  lina-nastya.blogspot.com

  ReplyDelete
 10. Ale genialnie to napisałaś! Masz rację w 100 procentach! Myślę, że ludzie boją się, że coś zrobią źle i dlatego są wpatrzeni w różne wzorce. A przecież musimy uczyć się na błędach! Cudowne zdjęcia! <3 Obserwuję! :)
  http://with-ideas.blogspot.com/

  ReplyDelete
 11. swietnie to napisalas! jaka ty jestes prezpiekna!
  Mój blog-klikkk

  ReplyDelete
 12. Mam szczęście, ostatnio trafiam na same ambitne posty :).
  Nie da się zaprzeczyć, że jest dokładnie tak jak mówisz. Najgorsze w tym jest to, że ofiarami takiej manipulacji padają najczęściej ci może niedowartościowani, ale mimo wszystko szukający własnej drogi. I wtedy zamiast kierować się wedle uznania własną duszą lub rozumem, zaczynają sięgać po gotowe wzorce.
  Straszne.

  ReplyDelete
 13. Śliczne zdjęcia i ciekawy post <3 :)
  Obserwuje xD

  https://mrkulfon.blogspot.com/

  ReplyDelete
 14. dobrze ze ktos w koncu to powiedzial! masz racje, ale kazdemu czasem sie zdarza faktycznie popadać w dyktando tych wszystkich poradników...
  obserwuje, swietnie piszesz :*


  http://ink-your-think.blogspot.com/2016/10/a-little-changes.html

  ReplyDelete
 15. Świetny post oraz zdjęcia :) W ostatnim czasie bardzo dużo blogerów czy youtuberów mówią czy piszą jak ma się żyć, co jeść, jak spać. Ale nigdzie nie ma żeby nie brać tego na poważnie...
  Pozdrawiam, Weronika
  xoxo
  OFFICIAL blog of Weronika

  ReplyDelete
 16. Przepiękne zdjęcia z klimatem, nie wspomnę już o Twoich włosach... Po prostu cudo.
  Co do treści posta- ja chyba jako jedna z niewielu jestem wyjątkiem. Nie czytam gazet z poradami, nie oglądam telewizji, ale tak w ogóle. Niestety świat jest zakłamany, wszystko robione jest pod publikę i dla zarobienia pieniędzy. Od tego wolę sobie odpalić jakiś mały, szczery kanał na youtube lub tutorial jak dobrze pomachać pędzelkiem żeby wyczarować coś pięknego na oczach.

  Pozdrawiam serdecznie!
  maejkap.blogspot.co.uk

  ReplyDelete
 17. Denerwuje mnie zalewanie ze strony mediów nas wzorcami. Ale dzięki temu można rozróżnić nonkonformistów od konformistów. Wielu ludzi po prostu ma potrzebę wtopienia się w tłum i będzie tak robić mimo wszystko.
  http://projektk18.blogspot.com/

  ReplyDelete
 18. Mądrze napisany post! Ważne jest aby potrafić tworzyć własne ścieżki i nimi chodzić, a nie tymi gotowymi, wyznaczonymi przez innych czy media.


  WWW.ITSVIVIDNES.BLOGSPOT.COM💕

  ReplyDelete
 19. Niestety to prawda - jak można jest o stałych porach przez rzekomo cały czas? Dla mnie to niewykonalne zadanie. W mediach faktycznie już jest rada na wszystko... Zdjęcia rewelacja, cud, miód, malinka :)
  http://tenebrisriddle.blogspot.com/

  ReplyDelete
 20. Świetnie napisane. Ja już dawno temu zaczęłam zauważać, jak świat manipuluje człowiekiem. Pewnego dnia zaczęłam żyć po swojemu i jestem szczęśliwa. :)
  szpiegtworzy.blogspot.com

  ReplyDelete
 21. Jakie piękne długie włosy *.* Świetny post, bardzo mądrze napisane. Ludzie lubią ingerować w cudze życie i taka jest nasza natura, tylko nieliczni potrafią wyrwać się z ich szponów.

  Pozdrawiam ~ Blue Butterfly

  ReplyDelete